Herbata czerwona Pu-erh FLOS 100 g

5906365702427

Skontaktuj się z nami

7,50 zł brutto

Więcej informacji

HERBATA PU-ERH CZERWONA

 

 Herbata Pu-Erh jest herbatą czerwoną - częściowo fermentowaną. Swoje niezwykłe właściwości zawdzięcza procesowi fermentacji. Jej zdrowotne działanie jest tym skuteczniejsze, im dłużej pozwala się jej dojrzewać w odpowiednich warunkach. Najlepsze, a zarazem najdroższe herbaty dojrzewają w grotach przez ponad 50 lat
Herbata ma specyficzny, mocny ziemisty smak i zapach, dlatego też często herbaty Pu-Erh aromatyzuje się w celu poprawienia jej smaku. 

Morderca tłuszczu - tak Amerykanie nazywają czerwoną herbatę Pu-Erh. Zawarte w herbacie związki aktywują enzymy pokarmowe do wydzielania soków trawiennych oraz pobudzają pracę jelit. Właściwości te wpływają na metabolizm tłuszczowy, zmieniając ilość tłuszczu w tkance podskórnej. Wyjątkową skuteczność herbaty Pu-Erh w walce z tłuszczem potwierdzają francuskie badania przeprowadzone w jednej z Paryskich klinik. 88 proc. pacjentów pijących regularnie herbatę w ciągu miesiąca straciło od 3 do 10 kg. Ciekawym jest fakt, że utrata wagi nastąpiła przy normalnym sposobie odżywiania. Ważne jest również to, że spadek wagi się utrzymywał. 
Herbata Pu-Erh atakuje jedynie zbędne pokłady tłuszczu w naszym organiźmie, dlatego też bez obaw mogą ją pić osoby, które kilogramów nie chcą utracić. 

 

Właściwości zdrowotne: Herbata Pu-erh zawiera najwięcej związków mineralnych i mikroelementów oraz kofeiny (teiny), manganu, wapnia, fluoru, olejków eterycznych, i białka. Choć smak tej herbaty może być nieco przykry i drażniący, to herbata ta jest niezmiernie korzystna dla organizmu człowieka. 

- Skutecznie walczy z nadwagą (zwana zabójcą tłuszczu)

- Obniża poziom cholesterolu

- Pomaga w koncentracji

- Poprawia krążenie obwodowe i mózgowe

- Hamuje zmiany miażdżycowe

- Poprawia pamięć

- Reguluje przemiany materii

- Wspomaga pracę wątroby i wzmacnia ją

- Zawarty w niej fluor skutecznie zapobiega próchnicy

- Przyspiesza trawienie alkoholu

- Pomaga zwalczyć zły nastrój, a nawet lekką depresję

- Reguluje działanie układu pokarmowego

- Ma właściwości moczopędne

- Obniża ciśnienie

- Wzmacnia organizm.

 

PARZENIE: Do czajniczka wsypujemy niepełną łyżeczkę liści lub jedną kostkę herbaty Pu-Erh na jedną filiżankę. Zalewamy wrzątkiem i zostawiamy na 3-5 minut, pamiętając o wcześniejszym podgrzaniu filiżanek. Dobrej jakości liście można zalewać do trzech razy, bez utraty intensywnego aromatu i smaku. Chińczycy piją tę herbatę bez żadnych dodatków. Pamiętać należy, że cukier może zneutralizować niektóre lecznicze właściwości, dlatego też nie poleca się słodzenia herbaty Pu-Erh. Specjaliści zalecają picie 3-5 filiżanek czerwonej herbaty dziennie.

 

SKŁAD: 100 % herbata czerwona PU-ERH Yunnan liściasta. 

 

MASA NETTO:  100g

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: